Hetki 2009. suvest koos Hando Runneliga
Filmimees Andres Sööt portreteerib luuletaja Hando Runnelit, tema olemust, vaimsust, inimesi tema ümber ja neid eesti vaimusuurusi, kes on kirjanikule hingelt lähedased.
Avaepisoodis näeme kunagise „rongiluule” aktsiooni näitena vaguniaknale kleebitud Hando Runneli luuletuse „Sa kõnnid liipreil paljajalu...” teksti. Järgnevad episoodid kohtumistest Runnelile oluliste inimestega, sõpruskonna liikmetega. Kirjastuses Ilmamaa ja Tartu Kirjanduse Majas räägitakse hõimurahvaste esindajatele, kui vajalik on teha tasa see, mis jäi nõukogude ajal tegemata ja tuua inimesteni meie oma mõttevaramu. Kirjandusõhtul loetakse Runneli luulet sugulasrahvaste keeltes. Arvo Valton kõneleb Hando Runneli osast vastupanuliikumises. Vestlusringis Marju Lauristini, Jaak Rähesoo ja Jaak Kangilaskiga Tartu ülikooli kohvikus tuleb jutuks ka pingeid tekitanud "40 kiri", kusjuures Runnel peab vajalikuks oma toonaseid seisukohti lahti mõtestada.
Runneli sõpruskonda kuuluvad ka ärimehed Rein Kilk, Tiit Veeber, Riho Illak, keda Runnel iseloomustab kui isemõtlejaid ja rahvuslasi. Vihmasel suvepäeval sõidetakse Kolga-Jaani, kus meenutatakse Villem Reimanit. Tartus käiakse Krista Aruga ERMi näitusesaalis ja hoidlates. Käiakse ka Hendrik Adamsoni kodukohas Metsakuru külas, Tartus Uku Masingu kodus ja Vello Salumiga Pilistveres. Peeter Olesk analüüsib sõnakasutust Runneli luules. Tartu raekojas toimuval uute linnakodanike-tartlaste vastuvõtul näeme Runnelit vanaisa rollis. Kodusel koosviibimisel tutvustab luuletaja oma pereliikmeid. Sünnikodu Liutsalus on kurb koht, kuhu Runnel minna ei taha, sest mahajäetud ja võssakasvanud talukoht kõlab kui etteheide: miks te ei hoidnud…? Sünnikodu puud on suureks kasvanud ja laudavare taga kasvavad veel vaarikad. Ehk peab üks puu veel sada aastat vastu, osutab Runnel puule taluõuel ja soovitab Söödil film lõpetada.
Vaata lisainfot selle filmi kohta