BFM meediaosakond: kursusetöö (MA)
Meediaüliõpilase Jürgen-Kristoffer Korstniku dokumentaalfim kõneleb meile mitmete loovate inimeste läbi enesepeegeldusliku loo, mis puudutab loomingulisele lainele saamist ja seda, kuidas me kõik oleme oma elu kunstnikud.
Mida me peame kunstiks? Kes on kunstnik ja mis on tema roll ühiskonnas? Kas kunsti tegemise protsess on teatav meeleseisund või pigem tavapärane tegevus? Kuidas me saame aru, et oleme “lainel” või loomingulise inspiratsiooni kulgemises? Need on mõned huvitavad (ala)küsimused, mida see film püüab avada.
Üldises plaanis on see dokumentaalfilm inimestest, kes loovad kunsti või elavad loomingulist elu, ning põhineb nendega läbi viidud intervjuudel. Selle idee on panna meid mõtlema tähenduste ja väärtuste üle, mis puudutavad kunsti kui protsessi. See on seotud igaühega, kellele meeldib midagi luua või osaleda loomingulises protsessis – on see pildi maalimine, muusika tegemine, näitlemine või võitluskunstide praktiseerimine. “Olemise lainel” uurib, kuidas me võime häälestada oma meelt lõdvestavale ja loovale sagedusele, niinimetatud alfalainetele, mida võib tavakeeli nimetada “lainel olemiseks”. On see erinev meeleseisund või mitte, on kindel see, et igaühel on omad vaatenurgad ja kogemused enda sees peituva “kunstniku” kohta.
Mõnede jaoks on kunsti loomine nende eluviis, mõnedele võib see olla vaid spontaanne hetk, mis ta leidnud on; mõnele inimesele on see tema looming ja mõnele pigem vahendav protsess. Kes on aga kunstnik ja mis on see loominguline energia, mida ta vahendab? Kuidas saame seda energiat ja loomingulist häälestamist kasutada oma igapäevaelus – need ongi küsimused, mis meid sellele filmirännakule viivad.