Kajakaparv prügimäel, buldooserid lükkavad prügi kuhjadesse ja veoautod tulevad üha uute koormatega. Reporter Rein Hanson tõstatab küsimuse järjest enam tõusvast vajadusest majandada kokkuhoidlikumalt. Kas kõik see, mis rändab prügimäele, võib leida uuesti kasutuse? Lähema vaatluse alla võetakse vanametall, paber, klaas ja toidujäätmed.
Prügimäel tühjendavad mehed konteinereid kilealustele, TPI üliõpilased viivad läbi katse, mille eesmärk on jäätmete sorteerimisega välja selgitada kokkuhoiu praktilised võimalused.
Kuidas on senine sekundaarne tooraine varumine korraldatud ja milliseid võimalusi see pakub, uurib Rein Hanson Õismäel, kus majahoidja räägib elanike toidujäätmete kogumisest ja kuidas asi toimib. Lenini nim. Saue näidissovhoosis räägitakse loomasööda valmistamisest toidujäätmetest.
Mis võiks olla inimestele jäätmekogumisel stiimuliks? Sekundaarse tooraine kogumispunktis "Stiimul"on inimestel vanapaberi äraandmisel saada vastukaubaks kauplustes defitsiitseid tarbekaupu. Pappjäätmete sorteerimisjaamas selgub veel teine pakutav stiimul - ilukirjandus. Leningradi Olmejäätmete Mehhaniseeritud Töötlemise Katsetehases on edukalt alustatud olmejäätmetest komposti tootmisega. Koduõuel vedelevat metallikolu ära viies kohtab Rein Hanson metallivarumispunktides aga tugevat vastuseisu ning lisaks osutub see kulukaks ettevõtmiseks.
Olmejäätmete kogumise ja taaskasutamisega on Saksa DV-l pikaajalised kogemused. Näiteks on Wachau küla iga-aastane kooliõpilaste korraldatav aktsioon, mille üheks osaks on laste kaltsudisko, lõbus ja samas hariv üritus. Linnaelanikud panustavad taarakogumisse, saades nii tulu oma korteriühistule. Linnatänavate suurtest kogumiskorvidest jõuavad kogutud pakendid sorteerimisjaama, kus need graanuliteks, uueks tooraineks, töödeldakse.
Prügilas esitleb Rein Hanson TPI üliõpilaste prügieksperimendi tulemusi, mille näited prügi ja potensiaalse tooraine hulgast, mida saaks taaskasutada, on mõtlemapanevad.
Vaata lisainfot selle filmi kohta