Vaade Lihulale eemal linnamäel, alevi tänavatele, raudteejaama, inimesed ootamas kaugliini bussi.
Lihula mõisapargis kõneleb Rein Hanson, et Eestimaal ringi liikudes hakkavad silma peremehega ja peremehetud alevid, kehva Lihula näitel on ka eesrindlikke, arhitektruuriliselt arendatud maa-asulaid. Vaade asulatele - lapsed Jänedal lasteaiaõuel, uusehitused Sakus, Vändras, Paide KEKi hooned.
R.Hanson kõneleb kõrtsi tähendusest minevikus ja tänapäeval, kohaliku elu mandumisest, ajamuutustest. Tunnistajaks on lagunenud vanad hooned tee ääres, aga sama oma hiilguses särav trahter Kuld Lõvi, renoveeritud valgete kaarsammastega kõrtsihoone Vändras, valge paemüüridega hoone, milles tegutseb kauplus. Hoolsa käe ja missioonitundega on korda tehtud Palmse mõisakompleks, Jäneda mõisahoone kõrvuti uue näidissovoostehnikumi hoonetekompleksiga, kultuurikeskus Lagedil.
Edukad majandid oma juhtidega eesotsas on edendanud ka kohalikku elu, kasutades meie arhitektide loomingut. Näidetena Paide KEK-i tootmishoone Mäol, Kirovi näidiskalurikolhoosi tootmishoonete kompleks Omedul, Linda kolhoosi keskus ja saun Võrumaal, Valtu koolimaja ja kolhoosikeskus, Saare KEK-i peahoone, Pärnu KEK-i Kuldne Kodu, Rapla KEK-i keskusehoone, Rapla rajooni V.I.Lenini nim. kolhoosi staadion ja tribüün, Loksa puhkebaas.
Karksi-Nuias keskväljakul kõndides kõneleb R.Hanson, et heakorrastatud alevis, kus ettevõtted hoolitsevad ka elanike sotsiaalse heaolu eest, õitseb ka kohalik elu. Toredaks näiteks on rongkäiguga näärikarneval alevi peatänaval. Kirovi kalurikolhoosi lasteaed Haabneemes aga on kui muinasjutt, mille kaunites ruumides on lastel rõõm suureks kasvada.
Vaata lisainfot selle filmi kohta