Eelmisel reedel jõudis TV3 ekraanile uus kodumaine seriaal „Doktor Silva“, mille tegevus toimub Järva-Jaani perearstikeskuses ja kus mängib peaosa Viire Valdma. Seriaali esitlusel Tallinna kobarkinos rääkis näitlejanna oma tegelaskujust Kuulutajale lähemalt, kohe, kui esimene osa oli ära vaadatud.
Tõnu Lilleorg
Viire, kuidas Teil on tekkinud ettekujutus doktor Silva Loorbergist, et teda mängida saate?
Eks igasse rolli võtad kaasa enda ja täpselt nii, nagu reageerib Silva, reageeriks Viire, ja vastupidi. Ma ikkagi enda pealt imestan mingite asjade üle, mille üle ka Silva imestab.
Esialgu sellest piisab?
Praegu jah, ma täpselt ei tea, kuhu seriaali tegevus tüürib. Oleme võtetega alles viienda-kuuenda seeria juures. Vahel mulle tundub, et Silva hakkab kannatust kaotama. Kui ta esimeses seerias püüdis end kannatlikult vaos hoida, siis edaspidi teevad nad mu elu seal päris kibedaks (naerab).
Te siis ei tea, mis ees ootab?
Ma võin praegu vaid aimata, miks ma üldse läksin sinna Järva-Jaani. Silval on kotis mingi tõmmu mehe pilt ja sellest aimub, et tume on ka tema minevik. Aga kogu tõde ma ei tea veel isegi.
Esimeses osas kohutasid perearstikeskuse töötajad Silva üpriski ära, nii et ta pidi lohutust otsima telefonikõnest sõbrale. Kas edaspidi hakkavad asjad laabuma?
Ei, kuni kuuenda osani ei hakka, kohapeal tekivad vastuseisud. Tundub, et ma pole sinna üldse teretulnud, sest ma lõhun nende töörütmi ju mugavustsooni. Vastuseis on kõva, ma pean seal päris põhjendatud võitlust.
Kuidas mängida teleekraanil head komöödiat?
Sarja rezhissöör Ergo Kullal on väga hea komöödiataju. Üle mängida ta tavaliselt ei luba. Komöödiat on raske mängida ja see tuleb välja just siis, kui sa ei „pane väga pedaali“.
Järva-Jaani naaberkülas Esnas käivad praegu ka „Naabriplika“ võtted, mille rezhissööriks ja stsenaristiks on nagu „Doktor Silvalgi“ Ergo Kuld ja Martin Algus. Kuidas kohapealsed tööpäevad välja näevad?
Sõidame Tallinnast pühapäeval varahommikul välja ja esmaspäeva õhtul koju tagasi. Ööbime Järva-Jaani hostelis. Äratus on kell seitse hommikul, hommikusööki valmistame sealses köögis.
Kas on mahti ka teksti enne kaamera ette astumist läbi harjutada?
Grimmis või kostüümivahetuses olles saab samal ajal teksti lobiseda ja muidugi enne kaamera käivitumist annab rezhissöör viimased juhised.
Mainisite, et rezhissöör on hea komöödiatajuga. Mida ütlete lähemate kaasnäitlejate kohta, kelleks on Kersti Tombak, Brigitte Hunt, Andres Tabun ja Jüri Vlassov?
Ka väga head sõnad. Selle põhjal, mis seni nähtud, on nende mäng väga hästi doseeritud. Reaktsiooni järgi, mis täna esimese seeria vaatamisel saalis oli kosta, tundus, et tehtud on täpne ja ilus töö. Saalis istudes oli tunda, et seriaal haaras vaatajad kiiresti kaasa.
Mida televaataja võiks sellest seriaalist oodata?
See on komöödia, isegi ütleks, et päris palju utreeritud. Üldiselt vaatajal ei tasu otsida samastumist, see ei ole ses mõttes mingi „Doktor Martin“ (ETV-s näidatud briti teleseriaal – toim.), kus saaks tegevustikku jälgides kodus teleri ees diagnoose ära arvata. „Doktor Silva“ on hoopis teist laadi doktoriseriaal. Lihtsalt võtta rahulikult, lõõgastuda, naerda, kui ajab naerma. Mingeid paralleele päris eluga pole vaja tõmmata, see rikuks vaatamiselamuse ära. Ja ma ütlen, et Järva-Jaanis on väga tore, seal käib väga aktiivne tegevus, inimesed on toredad ja abivalmis. See, et seriaali jäi Järva-Jaani kohanimena, võib tekitada küsimuse, kas ei võiks olla väljamõeldud koht nagu Morna „Õnne 13“-s, et tegevuspaik oleks eikellegimaal. Aga et nüüd nii on ja jääb, on kas kokkusattumus või kokkulepe. Seriaali vaatamiseks tasub eelarvamused kõrvale lükata, kõik kahtlustused peast välja visata ja vaadata, kuidas näitlejad mängivad seda lahedat lugu, mille Martin Algus on kirjutanud. Mida kompleksivabam on vaataja, seda suurema elamuse ta saab.
Vaata lisainfot selle filmi kohta