1980.aasta märtsis toimusid Indias NSV Liidu kultuuripäevad, milles osales kahekümneliikmeline Eesti kontsertgrupp – lauljad-tantsijad-pillimehed.
Reisifilm algab Delhi linnavaadetega - tänavad ja inimesed, linnapargid, ajaloolised lossid ning templid. Filmi autor Ela Tomson annab kaadritaguse tekstiga ülevaate Eesti kultuuridelegatsiooni reisist. Delegatsiooni juhtis ENSV kultuuriminister Johannes Lott, ürituse korraldas Välismaaga Sõpruse ja Kultuurisidemete Arendamise Ühingu Eesti osakond, keda esindas Silvi Teesalu.
India rahvulike viiside taustal tutvustatakse ajaloolisi hooneid ja paiku üle India, mida delegatsioon külastas. Elamuslikuks kujunesid Qutb Minar minareti juures asuv raudsammas , Taj Mahal, kuninganna Victoria mälestuseks ehitatud loss, sõit Rabindra Setu sillal. Omaette vaatamisväärsus oli Gangese jõeäärne elu ning müügiletid Kalkutta tänaval. Eesti grupiliikmetel avanes võimalus külastada Elevandisaart Bombay linna lähistel ning lõpuks saadi puhkehetkel ka lõunamaa meres lainetemöllu nautida.
Kultuuriprogrammi peajuht, Vanemuise peaballettmeister Ülo Vilimaa on hoolitsemas kontseri tehnilise sujumisega, lavale astuvad rahvatantsijad ja pillimehed. Jäädvustatud on hetked Tallinna Polütehnilise Instituudi meeskoori kvarteti ja meie ooperiprimadonna Margarita Voitese esinemistelt. Els Roode kandlemäng ja pill ise tekitas publikus suurt huvi.
Ametliku arvamuse kultuuripäevade mõttest küsib Ela Tomson Nõukogude Liidu India saatkonna nõunikult, kultuuriosakonna juhatajalt Juri Kotonilt, kes kõneleb NLiidu ja India majandus-, poliitiliste ja kultuurisuhete arendamisest.
Kontsertitega kaasnesid ka kohtumised vastvuvõtvate ühingute liikmete ja juhtidega ning kohalike inimestega, kes esitlesid oma rahvakunsti. Neil soojadel vastuvõttudel tekkisid tõelised kultuurisuhted.
Vaata lisainfot selle filmi kohta