Filmis püütakse mõtestada lahti probleeme, mis on seotud individuaaltööga põllumajanduses, vastuoludest suurtootmisega.
Suurejõe kolhoosi esimees Hans Feldman räägib inimestest, kes tegelevad koduse põllu- või loomapidamisega on siiski seotud suurtootmisega, väiketootjal oleks lihtsam olla kolhoosi liige. Majandusteadlane Ivar Raig räägib majandite erinevast suhtumisest eraettevõtlusesse.
Tutvustatakse mitmeid väikeettevõtjaid üle Eesti. Suurejõe kolhoosi loomaarst Adu Peets, tutvustab oma suurt peret, otsust väiketootmisega tegeleda. Alatskivi sovhoosi metsaülem Andu Tõrva räägib kodusest majapidamisest, kurgikasvatusest. Endine laevakapten Väino Tammisaar hakkas põllupidajaks Muhu saarel, kus peamiselt kasvatab porgandiseemet. Priit Saar, ametilt kalur, kasvatab kodulaudas sigu. Muhu saarele tuli talu pidama Peep Pärisoo.
Ettevõtjad toovad välja, et eratootmist oli vaja, sest kolhoosis inimesi nappis. Parim on teha seda, seda, mis meeldib. Eratootjal on tootmine väiksema omahinnaga. Aadu Peets ja Andu Tõrva lisavad, et ka lapsed on töösse kaasatud, see osa töökasvatuse õpetamisest. Tuuakse välja probleeme - töötatakse vanaaegsete tööriistadega, abiks leidlikkus ja tehnikataip; probleemid on kauba turustamisega, lepingud ei ole siduvad.
Ivar Raig selgitab, et eratootjale on oluline kauba müügiväärtuslikkus ja hind on kaubeldav, suurtootjal mitte, sellist ettevõtjat ebaefektiivne suurtoomine kardab. Väikeettevõtjal takistuseks suurtootmise mahud, ka inimilik kadedus. Nii ettevõtjad märgivadki, et nähakse jõukust, aga ei nähta tööd. Põhiline, mis takistab eraettevõtluse arengut, on puuduvad erasektorit toetavad seadused. Ametkondlikult ei julgeta selle teemaga tegeleda.
Vaata lisainfot selle filmi kohta