Üle lumekirmetises põllu paistavad vanad lössivajunud rookatustega talumajad Läänemaal. Kirgliku vanavarahuvilisena uurib Heinz Valk, taskulamp käes, vana aida sisemust. Ta leiab arhailise küünlanõu, räästaalustest leiab linalaba. Koos kaaslasega arutatakse vanade asjade otstarbe ja kasutuse üle. Üht-teist huvitavat teab Valk pajatada vanade võrgumärkide ja nende tegijate kohta. Pöide kirikus võtab Heinz Valk hauaplaatide bareljeefide jäljendeid ja arutleb kiriku ajaloo üle kultuurikandjana.
Eesti Kultuurifondis peetakse aga kunstioksjoni, Lembit Sibula juhtimisel. Esitletakse kunstiteoseid, tehakse pakkumisi.
Eesti omariiklus on sündimas. Ignar Fjuk arutab loominguliste liitude kultuurinõukogu koosolekul eesti keele staatuse küsimust. Koosolekul osalemas Arne Mikk, Mikk Mikiver, Enn Põldroos ja Kaljo Kiisk, Lennart Meri, Raimo Kangro, Paul-Eerik Rummo, Kalju Komissarov, Hagi Šein, Heinz Valk, Jaan Rääts, Jüri Kuuskemaa, Lepo Sumera, Mark Soosaar. Muinsukaitse Seltsi koosolekul esinevad oma mõtetga Trivimi Velliste ja Jüri Kuuskemaa.
Heinz Valgu töölaual on Lauri Leesi foto ja šaržid temast. Šaržid Jüri Kuuskemaast, Boris Bernšteinist ja iseendast, Teet Kallasest ja Veljo Tormisest jpt. Kunstnik räägib, et ta šaržid on põhjustatud huvist inimese vastu. Esimese šaržide sarja avaldamine tekitas tohutu elevuse, nüüd ollakse juba asjaga harjutud. Käed Gorbatšovist šarži joonitamas, räägib kunstnik portreekarikatuurist. Oma töötoas arutleb Valk kultuuri kui nähtuse üle, mis ilmutab sallivust teise inimese ja tema eneseväljenduse vastu.
Heinz Valk seob peegli ees kikilipsu ette. Jakob Westholmi gümnaasium tähistab pidulikult kooli 90.aastapäeva. Westholmi gümnaasiumi vilistlaskogu esimehena esineb Heinz Valk kooli aastapäevaaktusel kõnega. Kooli juubelinäitusel ja fuajeedes märkame kooli vilistlasi, nüüdseid tunnustatud ja tuntud tegijaid kultuuritegelasi.
Ärgas meel ja suur teotahe ikka varuks, ootavad kunstnikku näitused, kohtumised kolleegidega ja tudengid Kunstiinstituudis.
Vaata lisainfot selle filmi kohta