Eesti kõige lõunapoolsema linna Valga elust, mida aitavad tutvustada põliste valgalaste pered. Teksti loeb filmi autor.
Üle linna vaate suundub pilk ussina lookleva rongini pöörangul, siin on Valga raudteesõlm ja jaamahoone. Vedur sõidab aeglaselt pöörmeseadjast mööda, vagunite haagisekonksud haakuvad. Dresiinil istuvad kaks raudteelast, Artur Lindegrön ja Aleksander Saks, seavad aparaadi korda ning asuvad kõrvaklapid peas, rööbaste seisukorda kontrollima. Korstnapühkija Erik Treiets ronib katusele, töö kõrval räägib ta endast ja Valga linnast.
Väikese ülevaate saab linna ettevõtetest – mööblivabrik, konservitsehh, veinitehas, leivatehas. Baltika Valga õmblusvabriku tööga tehakse lähem tutvus, siin töötavad kõrvuti eestlane Linda Lindegrön ja lätlane Antonina Treiets.
Linnatänavail käivad korrastustööd – värvitakse maju, asfalteeritakse, paigaldatakse kõnniteeplaate, restaureeritakse hooneid, et linnade asutamise 400. aastapäeva ja fašistlikust okupatsioonist vabastamise 40. aastapäeva tähistada.
Punalippudega rongkäigust osavõtjad sammuvad Konnaoja sillal, Valga ja Valka parteitöötajad asetavad lilli Lenini mälestusmärgile, lillede ja pioneeri auvalvega austatakse sõjaveterane ja langenute mälestust.
Pidustused jätkuvad linna keskväljakul, kus mängib ansambel Torupill ja tantsivad rahvatantsurühmad. Laululaval algab suur kontsert. Koduloo-uurija Aleksander Saks räägib Valga linna ajaloost, perekond Lindegrönid kuulamas.
Valga keskkooli saalis kirjutavad noored küpsuskirjandit, järjekordne lend istutab oma puu, valmis minema laia maailma. Artur Lindegrön näitab lipuga rongile rohelist teed.
Vaata lisainfot selle filmi kohta