Võru linn elab oma igapäevaelu. Rong sõidab õhtupimeduses Võru raudteejaama. Kirikukell lööb õhtutunde, hiline jalakäija tuleb mööda tänavat ja pöördub koduhoovi, kastmisautol on aeg tänavad puhtaks pesta.
200-aastaseks saava linna elust räägivad selle linna elanikud, erinevate ametite, positsioonide ja rollidega, jagavad mõtteid oma töödest ja tegemistest - kodulinn on armas igaühele.
Vaaterattaga kõrgustes, iseloomustab EKP Võru rajoonikomitee esimese sekretär Aare Männiste Võru linna tänapäeva ja arengut. Kõrge korstna redelist üles ronides räägib Võru rajooni peaarhitekt Vadim Tšentropov linna heakorrast ja linna ilme kaunimaks muutmisest. Platvormil avaneb kaunis vaade linnale je tervele ümbruskonnale.
Võru puhkpillliorkester dirigent Helmut Kostabi juhatusel mängib pargiroheluses. Kirikutornist laskub köistõstukiga mees, kes räägib kiriku remonditöödest. Selgub, et see on pastor Andres Mäevere ise. Vanad filmikaadrid annavad meile aimu kunagisest Võrust. Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi remondiootel tubades kõneleb vanemteadur Siiri Toomik kirjaniku elust ja tööst. Võru Mööblikombinaadi kunstnik-dekoraator Evald Oimet nokitseb õhtupimedas laua taga oma hobi, intarsiatehnikas töö kallal. Laulumemm Koidula Toots laulab rahvalikke laule näitab oma kodust taelakollektsiooni.
Lillesülemid käes, kogunevad Võru koolilõpetajad Kreutzwaldi ausamba ümber. Lõpuõhtule aga minnakse romantilise tõrvikurongkäiguga. Oma soovid vastsetele elluastujatele ütleb Võru 1. Keskkooli direktor Ilmar Reiman lõkketule ääres.
Klaverimuusika ja maalid Võru linna vaadetest toovad meid kunstnik Paul Elkeni koju. Paul Elken mängib klaverit ja jutustab legendi Verijärvest.
Suure Munamäe endine tornivaht Eduard Tagamets mängib kannelt ja laulab tema ees kuulavale noorpaarile. Traditsioone järgides viib peigmees pruudi süles torni tippu. Kui noorpaar Asta ja Peeter Pant jõuavad tornitipu platvormile, alustab puhkpilliorkester valsiga, mis kõlab üle Munamäe torni ja kauni võrokeste maa.
Vaata lisainfot selle filmi kohta