Kõrver: Selle ringvaate muusika ei ole paladele iseloomulik. Olen sellest korduvalt rääkinud - muusikaline foon peab andma edasi sama meeleolu, mida näeme.
Remmelgas: Kõrveril on tuline õigus. Esimeses ringvaates domineerib meie igipõline bravuursus.
Võsa: Üldine nivoo on tõusnud, ringvaated ja palad on muutunud ühtlasemaks.
Remmelgas: Selle aasta neli esimest ringvaadet on kõik väga tüsedad, kõrgemal keskmisest, tugeva 2. kategooria väärilised.
Palale anti 2. tasustamisgrupp.
Ringvaade tervikuna, režissöör Ülo Tambek - 2. grupp.
Allikas: ERA.R-1707.1.1232 Kunstinõukogu protokollid, lk 15-19.
Linastusluba nr MB-01726 väljastati filmile 13.01.1972. aastal: Filmi võib linastada kogu Eesti NSV piires igasugusele auditooriumile tähtajaga kuni 01.05.1972.
Allikas: ERA.R-1946.1.1861 Komitee poolt "Tallinnfilmile" väljaantud linastusload nr 1 – 10.
Kunstnik Rein Raamatust saab ilmselt mees, kes paneb nurgakivi professionaalsele eesti joonisfilmile. Hakata „Tallinnfilmis“ nukufilmide kõrval tootma ka joonisfilmi, neid mõtteid on heietatud korduvalt. Ikka ja jälle on žanri väljaarendamise probleemid päevakorrale tõusnud siis, kui meie ekraanidel on nähtud nõukogude multiplikaatorite löövaid teoseid või väliskülalised käinud tutvustamas oma programme. Nüüd on siis R. Raamatu näol leidunud nende mõtete elluviija. Hiljuti viibis ta Moskvas „Sojuzmultfilmi“ stuudios, kus tutvus põhjalikult multifilmide tootmise tehnoloogiaga ning režissuuriga tuntud meistri F. Hitruki käe all. R. Raamatu soovid ja taotlused leidsid toetamist „Tallinnfilmis“ ja vabariiklikus kinokomitees ning nüüd on avanenud võimalused kavatsuste elluviimiseks.
Iga uus algatus on raske ja seotud suure organiseerimistööga: tuleb moodustada filmigrupp ja pühendada see multižanri saladustesse, leida ruumid ja hoolitseda muu vajaliku eest. Kaadri ettevalmistus ongi R. Raamatul praegu käsil. Ligi 200 soovija hulgast valis ta 14 noort, kelle loov fantaasia ning joonistamisoskus eeldavad tulemusrikast tööd multifilmide juures. Kahekuuliste kursustega loodab ta anda väljavalituile vajalikud eelteadmised multižanri jaoks. Õppetööna aga valmib ühe minuti pikkune minimultifilm. Seejärel asutakse päris töö juurde — aasta lõpuks peab tema stsenaariumi alusel valmima üheosaline (kestus 9 minutit) värviline joonisfilm, mis koosneb kolmest minipalast — „Veekandja", „Inimene ja vari“ ning „Tee“. Nende sisu tutvustamist kirjasõnas ei pea R. Raamat otstarbekaks, kuid märgib, et palasid ühendab lapsejoonistusi meenutav tinglik laad. Kuidas esimesed katsetused õnnestuvad on iseasi, kuid multižanri patrioodina on R. Raamat veendunud, et multifilmidel ja ka selle žanri miniteostel võib olla suur üldistusjõud ning neis saab läbi huumoriprisma kõnelda paljustki vajalikust.
Mis on valmis, teoksil, kavas? [Rein Raamatu loodavast joonifilmigrupist](1971). Sirp ja Vasar, 18. juuni, lk 3.
Vaata lisainfot selle filmi kohta