Rein Marani dokumentaalfilm põdrast kui jahiloomast, põtrade küttimise ajaloost ja põdraseirest Eestis.
Suvises telklaagris Eesti Jahimeeste Seltsi kokkutulekul avaldavad oma mõtteid mitmed jahindus- ja loodusspetsialistid, intervjuude sekka näeb ka jahistseene.
Jahindusbioloog Tiit Randveer teeb tagasivaate mineviku jahikultuuri suundumustele, mis panid alguse praegusele jahindusele Euroopas. Ta räägib ka tsivilisatsiooni mõjust ulukite elupaikadele. Jahindusbioloog Jüri Tõnissoni sõnul on põder olnud inimesele läbi aegade üks olulisemaid loomi, temalt on saadud liha toiduks, nahka riieteks. Alles hiljem on päevakorrale kerkinud inimese ja põdra suhted hoopis teises kontekstis, millest johtub ka põdraseire vajalikkus, põtrade populatsiooni ja tema elupaikade seisundi jälgimine. Meie teadusliku põdraseire rajajaks võib pidada Harry Lingi, kes hakkas sellega tegelema pärast Teist maailmasõda.
Jahindusajaloolane Ilmar Rootsi annab ülevaate põdra levikust ja tema küttimise ajaloost. Bioloog Tiit Randla räägib põdra arvukusest läbi aegade, selle muutuste põhjustest ja jahinduse korraldamisest välistamaks salaküttimist. Jahindusspetsialist Kaarel Roht selgitab 1994. aastal vastu võetud jahikorralduse seadust, mis pani aluse jahipiirkondade tekkele. Kui varem ühendas Eesti Jahimeeste Selts kõiki jahimehi, siis nüüdseks on selts murenenud ja tekkinud iseseisvad väikesed jahiseltsid. Taksitermist Janno Lang tutvustab oma hobi ja nüüd ka ametit: topiste tegemist.
Vaata lisainfot selle filmi kohta