Magistritööna valminud Maria Viidalepa dokumentaalfilm on omanäoline ning intiimne portree maalikunstnik Ants Viidalepast tema viimastel elukuudel.
Režissöör ning ühtlasi Viidalepa tütar on teadlikult hoidunud kunstiajaloolase rollist, lähtudes filmi tehes oma isiklikust suhtest isaga. Filmi põhiteljeks on Kärdla haiglas filmitud materjal, mille sisuks on vana kunstniku vaikne hääbumine ning siitilmast lahkumine. Üheplaanilisi ning staatilsi haiglakaadreid ilmestavad arhiivikaadrid Viidaleppade kodusest jõuluõhtust, maalitunnist ateljees ning Andres Söödi ja Ants Viidalepa 1978. aasta dokumentaalfilmist, kus näeb Viidaleppa veel elujõulise ja tegusana.
Režissöör toob arhiivkaadrite, fotode ja raadiosalvestustega vaheldust ning kontrasti ühetaolistele haiglastseenidele ning jutustab paralleelselt peateemaga helisalvestistele jäädvustatud Viidalepa sõnade läbi ka tema kunstnikuks kujunemise ning maali „Paide laat“ sünnilugu. Koduvideod, sh kaadrid kodusest maalikursusest viitavad mehele kui eluaegsele maaliõppejõule, kirjeldades ühtlasi ka autori suhet oma isaga.
Vaata lisainfot selle filmi kohta