Dokumentaalfilmist “Vara küps” valminud sari toob esmakordselt kaamera ette metsadebatis osalenud metsatööstuse, Riigimetsa majandamise keskuse ja loodusteadlasi esindavad juhtfiguurid, et saada selgust, mis Eesti metsaga on toimunud ning millise pärandi jätame järeltulevastele põlvedele tulevikus.
Loodusfilm on meie aja peegeldus, mis meid eestlasi kui metsarahvast halastamatult portreteerib.
Arvukate rajakaamerate abil avaneb Soome pensionär Hannule uks loodusesse ja ennenägematu sidemeni metsas peituva ilvesega.
Kunda lahe looduskaitselugu aastatest 1992-1993.
Maaja Halliku lühidokumentaal keskkonnaaktivismi teemal.
Eestis toimub igal aastal kümneid meeleavaldusi. Kes on need inimesed, kes külma trotsides paku peale ronivad ja võõrastele südant puistavad?
Keskkonnaaktivist Dato Tšipašvili võitleb Gruusias hüdrojaama arenduse sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvate investeeringute vastu.
Dokumentaalfilm viib vaataja mägigorillade ja neid turistidele vahendavate metsagiidide igapäevaellu, milles on nii võitlust salaküttidega kui ka Aafrikale omast äärmist vaesust.
Pärtel Talli nukufilmis põgenevad liiv ja Liivamees hoolimatu inimtegevuse eest.
Rein Maranil valmis lisaks „Hiite lummusele” ka teine film, kus eri elualade asjatundjad mõtisklevad looduslike pühapaikade üle.
Rein Marani dokumentaalfilm eestlaste loodus- ja pärimuskultuuri pühadest paikadest - hiitest.
Rein Marani filmiretk põdra varjatud maailmas jälgib rahumeelsete loomade eluloogikat ja suhteid teiste olevustega, ka inimestega.
Loodusdokumentaal Eesti rannaniitude taastamisest, mis käivitus Euroopa Liidu looduskaitsefondi LIFE-Nature toetusel aastal 2001.
Rein Marani loodusfilm viib vaataja rännakule Eestimaa kotkaste varjatud maailma.
Dokumentaalfilm Eesti lõunapiiril asuvast Karula rahvuspargist.
Rein Marani dokumentaalfilm kotkaste uurimisele ja kaitsmisele pühendunud inimeste tegevusest Kotkaklubis läbi aegade.
Euroopa Liidu looduskaitse võrgustiku Natura 2000 pilootprojekti raames valminud õppefilm Lääne-Eesti ranna-aladest ja puisniitudest ning sealsetest loomadest ja lindudest.
Andres Söödi dokumentaalfilm nõukogudeaja arhitektuurist ja ehitustest Tallinnas toonaste tipparhidektide kommentaaridega.
Kaheosalises dokumentaalfilmis "Tuulealused" vaetakse inimese ja looduse, looduskaitse ja talumehe keerulisi suhteid. Esimeses osas vaadeldakse talunike põlde rüüstavate laglehordidega seotud probleemistikku ning arutletakse omanikele tagastatud väikesaarte oleviku ja tuleviku üle.
Kaheosalise dokumentaalteose teine osa vestab Eestimaa laidudest ja puisniitudest - sellest, kellele nad kuuluvad, kuidas neid kasutada. Omaniku ja looduse, omaniku ja riigi vahekorrast ning turismist looduskaitse aladel.
Loodusreostus Tartu sõjaväe lennuväljal, mille tagajärjel on saastunud Amme jõgi.
Inimese ja keskkonna hävitav mõju haruldastele merikotkastele Eestis ja töö nende kaitsel.
Intervjuu Teaduste Akadeemia professori Mihkel Veidermaga.
Seitsmeosalise ringvaadete sarja Varandus V osa keskendub fosforiidikaevandamise vastuseisule Eestis. Intervjuud Eesti Põllumajandusprojekti peaspetsialisti Valter Aasmäega, TRA Draamateatri peanäitejuhi Mikk Mikiveriga.
Peep Puksi eestlaste rahvusidentiteedile ja kultuurile toetuv vaatefilm.
Arvo Iho dokumentaallugu Põlva rajooni looduskaitseinspektorist Henn Neemrest ja keskkonnareostusest 1980ndate Eestis.
Ülevaade 1985. aastal loodud Endla riiklikust looduskaitsealast. Intervjuud Võrtsjärve Limnoloogiajaama vanemteaduri Aare Mäemetsa ja TRÜ professori Viktor Masinguga.
Kodu-uurija, bibliofiili ja kollektsionäär Juhan Saare raamatumuuseum ja Viidumäe looduskaitseala juhataja Mari Reitalu metsas ringkäigul.
Sukeldujad puhastavad Pirita jõge.
Meie sajandi alguses kogu Euroopas laialt levinud euroopa naarits on loodusest kadumas. Film tutvustab seda väikest looma, tema probleeme, selle loomaliigi kaitsmist.
Looduskaitseringi vilistlased Ahja jõe ääres, pilguheit tegevusele läbi aegade.
Teadlased Helle Simm ja Valve Saarma
Ornitoloog, Teaduste Akadeemia Looduskaitse komisjoni esimees professor Eerik Kumari räägib ”Punasest raamatust”.
Mark Soosaare dokumentaalfilm Vilsandi saare looduskaitseala argipäevast, oma elu teadusele ja looduskaitsele pühendanud inimestest.
Peeter Toominga poeetiline film rahvauskumustest ning vete- ja keskkonnakaitsest.
Portreepala Matsalu Riikliku Looduskaitseala tehnik-vaatlejast Ain Meristest.
Kalakaitsealal tehtav töö
Film suurtootmisest, loodusvaradest, keskkonnakaitsest ja looduse taastamisest.
Rein Marani dokumentaalmõtisklus inimese ja looduse seostest.
Hülgeküttimise traditsioonid Kihnu saarel ja varakevadised jahiretked, hüljeste kaitsmisest Läänemeres rahvusvaheline koostööna ja väikese hülgepoja sirgumine ühes Kihnu peres.
Reovete puhastamine seadme BIO-200 abil.
Lahemaa rahvuspargi toetaja Edgar Tõnurist kõneleb loodud rahvuspargist, Lahemaa maastikuvaated.
Loodusdokumentaal tutvustab Matsalu looduskaitseala linnuriiki.
Tähistuse mahapanemine, aukude kaevamine ja puude istutamine Tallinnas Pelgulinna rannal.
Kanada jahisadam ja intervjuu jahiomanikuga.