Dokumentaalportree loodusfilmide meistrist Rein Maranist, kes jagab oma mõtteid elust ja loodusest.
Eestile iseloomulik maastike mosaiiksus, Euroopas unikaalne „lapitekk” meeldib loomadele ja on osa siinse rahva geneetilisest koodist.
Mere taandumisel vabanenud rannaalade kasutuselevõtmise tähtsusest.
Loode-Eestis alustati 2003. aastal Euroopa Liidu Life-Nature programmi raames ohustatud liikide elupaikade taastamise projektiga.
Loodusdokumentaal Eesti rannaniitude taastamisest, mis käivitus Euroopa Liidu looduskaitsefondi LIFE-Nature toetusel aastal 2001.
Euroopa Liidu looduskaitse võrgustiku Natura 2000 pilootprojekti raames valminud õppefilm Lääne-Eesti ranna-aladest ja puisniitudest ning sealsetest loomadest ja lindudest.
Kaheosalises dokumentaalfilmis "Tuulealused" vaetakse inimese ja looduse, looduskaitse ja talumehe keerulisi suhteid. Esimeses osas vaadeldakse talunike põlde rüüstavate laglehordidega seotud probleemistikku ning arutletakse omanikele tagastatud väikesaarte oleviku ja tuleviku üle.
Kaheosalise dokumentaalteose teine osa vestab Eestimaa laidudest ja puisniitudest - sellest, kellele nad kuuluvad, kuidas neid kasutada. Omaniku ja looduse, omaniku ja riigi vahekorrast ning turismist looduskaitse aladel.
Portreepala Matsalu Riikliku Looduskaitseala tehnik-vaatlejast Ain Meristest.
Meie rannaniitude haruldaste elanike, tutkaste salapärased ja väga omanäolised pulmamängud.