Jaan Tootseni lapsepõlvekogemustest inspireeritud lühifilm Võrumaa inimestest. Valminud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames.
Kelly, vigursuusatamise imelaps, räägib oma 10 aastat kestnud kannatustest, et seeläbi terveneda ning anda oma hääl ka neile, kes on siiani ohvri rollis
Hardi Volmeri autoportreefilm tähistab värvika kineasti 50. tööjuubelit filmivallas. Ühtlasi on film sissevaateks 1970-1980ndate Eesti alternatiivkultuuri aegruumi, punki nii filmis kui muusikas.
Kirjanik ja režissöör Mart Kivastiku autorifilm põhineb režissööri 2019. aastal ilmunud samanimelisel romaanil.
Portreefilm Mare Trallast.
Film portreteerib populaarset heliloojat ja pianisti, Rein Rannapit. Tema panus Eesti muusikasse on hindamatu, kuid seejuures on tegemist väga keerulise ja vastuolulise isiksusega, kes tihtipeale lauljate ja muusikute kannatuse proovile paneb.
Kooli lõpetamisest on möödunud mitukümmend aastat, kui Aljona Suržikova otsustab oma klassikaaslased maailma eri paikadest üles otsida. Tema eesmärgiks on nooruspõlves loodud ankeeti võrrelda tänapäeva reaalsusega.
Mark Soosaare muusikaline dokk Kihnu laste elust kähku muutuvas maailmas.
Portreefim vanast filmitegijast, kes vaatab tagasi kadunud ajale, filmidele, mis teda saatnud, ja kaaslastele, kelleta poleks seda kõike olnud. See on üks tahk Eesti esimese sõjajärgse põlvkonna loost ja omapärase eesti dokumentaalfilmi sünnilugu. Film elust, mälust ja kultuuri katkematusest.
Rein Taagepera - inimene kahe maailma vahel.
Mõnikord on vaja saada väikseks, et kasvada suureks.
Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm, mis põhineb Leelo Tungla raamatutel "Seltsimees laps ja suured inimesed" ning "Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed". Film räägib loo kuueaastasest Leelost, kelle ema Helmes saadetakse stalinistlike repressioonide käigus Siberi vangilaagrisse. Väike tüdruk püüab olla võimalikult hea laps, uskudes, et nii tuleb ema kiiremini tagasi.
Dokumentaalne animatsioonfilm unistusest, mis läbi filmi ka lõpuks täitub.
Aare Tilga lühimängufilm poisist, kes on küll veel laps, kuid keda puudutab seletamatu, vaevuaimatav armastustunne.
Lühidokumentaal kirjanik Juhan Smuuli elust ja loomingust ning tema matustest aastal 1971.
Esimene film Eesti NSV Haridusministeeriumi tellitud õppefilmide triloogiast, mis käsitleb A. H. Tammsaare elu ja loomingut.
Kirjanik Enn Nõu reis Eestisse 1967. aasta septembris.
Kirjanik Enn Nõu reis Eestisse 1967. aasta septembris.
Vladimir Karasjovi kunstiline dokumentaalfilm ehk nn fotofilm Viktor Kingissepa elust ja revolutsioonilistest sündmustest Eestis.
Poeetiline filmilugu Friedebert Tuglase romaani „Väike Illimar“ ainetel.